Одним із альтернативних джерел електроенергії є сонячне світло. Його приймають за допомогою спеціальних панелей і потім перетворюють тепло в енергію. Для роботи потрібні не тільки лише панелі, та й інше обладнання. Пропонується інвертори для сонячних батарей від українського виробника.
Види пристроїв
Сонячні батареї здатні виробляти постійний струм, проте для освітлення об’єктів живлення приладів використовується змінний. Щоб виконати роботу з перетворення одного типу на інший, потрібні інвертори. Вони бувають наступних видів:
- Автономні варіанти не підключаються до звичайної мережі подачі електроенергії, надлишок отриманої електрики накопичується в акумуляторах.
- Мережеві варіанти відразу передають надлишок електрики в мережі загального користування за «зеленим тарифом», де ці показники потім враховуються при оплаті спожитої енергії.
- Є гібридний інвертор, що поєднує функціонал двох попередніх.
Щоб система працювала чітко, без збоїв та марних втрат електрики, до інвертора та сонячних панелей рекомендується придбати літій залізо фосфатний акумулятор.
Особливості вибору
Це обладнання найкраще використовувати зі світлодіодним освітленням. Воно економічне, яскраво світить, можна регулювати колірну температуру, світлова віддача становить 140 лм/Вт. Надається гарантія 5 років. Представляє таку продукцію споживачеві в Україні національний виробник LEDSTER™.
При виборі інвертора важливо врахувати вхідну напругу, вона може становити 12 Вт, 24 Вт та 48 Вт. Також визначається номінальна та пікова потужність сонячної електростанції. Будь-який відступ від необхідних параметрів призведе до перевантаження та виходу з ладу системи, є небезпека короткого замикання та займання.
ККД інверторів сягає 95%. Цей показник, як і споживання енергії в режимі очікування, визначить економічність системи та втрати електрики на шляху до приладів, що споживають. Якщо інвертор встановлюється в приміщенні, що не опалюється, то потрібно врахувати діапазон робочих температур. За будь-якого варіанта необхідно уникати попадання на прилад прямих сонячних променів. Інвертори повинні мати систему захисту від перевантажень і забезпечуватися вентилятором охолодження, адже в процесі роботи утворюється надлишкове тепло. Також важливим параметром стане контроль заряду акумуляторів. Ще один фактор при виборі – сумісність всіх пристроїв у системі.