М’які меблі незамінні в будь-якому інтер’єрі. Важко уявити вітальню без затишного дивана та пари крісел, передпокій – без пуфу, приймальню в офісі – без банкеток чи модульних диванів. Щоб вони зберігали привабливість і залишалися комфортними якомога довше, за ними необхідно правильно доглядати.
Загальні поради щодо догляду за м’якими меблями
Доглядати м’які меблі необхідно щодня, а не тільки тоді, коли на них з’являться плями або якесь сміття. Пил, що накопичився, псує зовнішній вигляд меблів і ваше здоров’я – обробляйте їх пилосмоком або ж прочищайте жорсткою щіткою, якщо тканина оббивки не вимагає делікатного поводження. Не забувайте використовувати засоби догляду за меблями.
Проливши або прокинувши щось на диван, постарайтеся негайно видалити забруднення – можливо, вам не доведеться вдаватися до серйозних засобів для чищення. Рідина зазвичай добре видаляється вологою тканиною, яку необхідно прикласти на декілька хвилин до місця забруднення. Потім легкими рухами протирайте пляму від зовнішніх країв до центру. А потім дайте місцю забруднення повністю висохнути – тільки після цього можна продовжити чищення за потреби.
Якщо меблі покриті декоративними чохлами, їх необхідно 1-2 рази на рік віддавати в хімчистку. Якщо у вас є парогенератор, то періодично використовуйте його, щоб позбавитися шкідливих мікробів на оббивці. Не забувайте протирати м’якою сухою тканиною дерев’яні або пластикові деталі.
Якщо ж ви бажаєте купити нові якісні м’які меблі по ціні від виробника, то радимо вам завітати в інтернет-магазин Kram-UA. В асортименті магазину широкий ряд моделей м’яких меблів, що відрізняються своїми характеристиками та функціоналом, що задовольнить всі потреби навіть найвибагливіших покупців. У вас також є можливість купити м’які меблі як вже в готовому варіанті, так і оформити індивідуальне виконання під замовлення.
Догляд за меблями з оббивкою з тканини та шкіри
Варіантів оббивки для м’яких меблів багато: флок, велюр, шкіра, гобелен, тефлонові тканини, жаккард та інші. І кожен вид тканини вимагає особливого підходу, щоб не зіпсувати оббивку і досягти швидкого результату.
- Доглядаючи гобелен і жаккард, відмовтеся від спиртовмісних засобів або засобів для чищення з відбілюючими компонентами. Також цим тканинам протипоказаний пилосмок. Плями прибираються слабким мильним розчином чи будь-яким засобом на водній основі. Гобеленові чохли можна прати в машині на 400 без віджиму.
- Велюр невибагливий у догляді: звичайна вода для простих плям або нашатирний розчин для складніших – ваші головні помічники. Уникайте жорсткого тертя щітками. Для ділянок, що залоснилися, використовуйте молоко з однією ложкою соди. Дозволено машинне прання при температурі не більше 30.
- Один із самих зносостійких матеріалів – шеніл. Навіть складні плями від кави або шоколаду забираються за допомогою вологої тканини та мильного розчину.
- Легко доглядати і меблі з оббивкою з флока – регулярно протирайте його сухою чистою тканиною і обробляйте пилосмоком з м’якою щіткою. Плями, що з’явилися на флоці, не можна обробляти хімічними засобами. Обробіть забруднену ділянку мильним розчином, через деякий час – чистою тканиною, а потім – пропрасуйте праскою, підклавши суху тканину.
- Довговічна та стійка до механічних пошкоджень та сонячних променів замша вимагає делікатного відношення. Уникайте зайвого зволоження, протирайте плями мильним розчином і потім ретельно сушіть це місце. Складні плями, що в’їлися, можна прибрати за допомогою засобів по догляду за замшевим взуттям.
- Догляд за шкіряними меблями. Скажіть «ні» пральному порошку, ацетону, прямим сонячним променям, кігтям тварин, аміаку, гарячому сушінню феном. Потрібно постійно підтримувати її вологість, а місця, що залоснілися, можна протирати горілкою з оцтом. Обробляти потрібно всю поверхню меблів, щоб не було розводів.
Якщо ж боїтеся не впоратися з доглядом за м’якими меблями чи немає часу та бажання витрачати на це сили – придбайте чохли, які легко знімаються та перуться самостійно або у хімчистці.