Вся джинсова тканина спочатку сира. Коли джинсова тканина стирається, вона не сира.
Весь денім надходить на кожну джинсову фабрику у необробленому вигляді.
Купити шорти чоловічі із якісного деніму ми рекомендуємо в магазині Minnim/
Необроблений денім жорсткий. Джинсові фабрики додають крохмалоподібну речовину, звану «проклейкою», щоб зробити її жорсткою. Жорсткість полегшує джинсовій фабриці підтримка однакової ширини рулону. Крохмале речовина, що надає жорсткість, вимиється, і джинсова тканина стане м’якшою.
Що змушує людей хотіти джинси з необробленого деніму
Більшість магазинів не продають необроблені джинси, тому що вони дізналися, що більшості людей потрібний зручний одяг, а необроблені джинси зазвичай не вважаються зручними.
Але невелика група людей віддає перевагу необробленим джинсам. Люди, які вибирають сирі джинси замість оброблених, роблять це тому, що хочуть самі розносити джинси.
Необроблені джинси є чистим полотном або чистим листом, який краще вбирає вицвітання, ніж випраний денім.
Необроблені джинси краще вбирають вицвітання з двох причин: 1) жорсткість джинсової тканини створює більш чіткі складки і 2) необроблені джинси не втрачають колір при пранні, що дозволяє досягти більшого розмаїття між вицвілими та невицвілими областями.
Сирий денім і селвідж-деним — це те саме?
Ні, це дві різні речі. Raw відноситься до того, як джинсова тканина стирається, вірніше, не стирається. Selvedge відноситься до способу плетіння джинсової тканини.
Чи є необроблений, жорсткий і термозбіжний одне й те саме?
Так, різні бренди використовують терміни «сирі», «жорсткі» або «збіжні» для опису своїх необроблених джинсів.
Санфоризований або несанфоризований денім
Денім буває двох видів: санфоризований та несанфоризований.
Санфоризація – це процес, який джинсові фабрики використовують при обробці джинсової тканини, що зменшує ступінь усадки джинсової тканини під час прання. Джинси із санфоризованого деніму не сядуть достатньо, щоб вплинути на ваші рішення про розмір та посадку.
Джинси, виготовлені з несанфоризованого деніму, дадуть таке усадку, що вам доведеться пристосовуватися до усадки. Отже, усадка за розміром: «Зараз він занадто великий, але зменшиться за розміром».
Чи варто купувати необроблені джинси?
Ми не рекомендуємо необроблені джинси, якщо тільки покупець не згадав про це першим, тому що після прання джинси, як правило, є найкращим вибором для більшості клієнтів, вони зручніші та забезпечують аналогічні результати вицвітання.
Питання, які ми могли б поставити покупцеві, що оцінює джинси з необробленого деніму:
Як часто ви любите прати джинси?
Якщо ви любите часто прати, немає причин купувати джинси з необробленого деніму, натомість купіть джинси темного кольору. Тому що із сирим ви захочете якомога довше обходитися без миття, наприклад, один чи два рази на рік.
Наскільки важливий для вас зручний одяг?
Якщо вам важливий зручний одяг, не купуйте джинси з необробленого деніму. Сирі джинси можуть розношуватись місяцями.
Вас турбує процес розношування джинсів з нуля?
Порвати джинси з нуля – єдина причина купувати їх у сирому вигляді. Якщо вас не турбує процес обкатки, не купуйте сировину.