Наукові статті ВАК потрібні для отримання допуску до захисту кандидатської та докторської дисертації. Щоб їх опублікували, вони повинні бути не тільки унікальними і нести корисну інформацію для наукового світу, але ще і правильно оформлені.
Вимоги до оформлення та написання
Основна мета таких статей – це ознайомлення інших вчених з власними розробками і дослідженнями. ВАК стаття пишеться на тему кандидатської або докторської і описує основну суть теми. Для кандидатської дисертації необхідно мати мінімум 3 ВАК статті, а для докторської – не менше 10. Статті розміщуються тільки в тих журналах, які затверджені Вищою атестаційною комісією. Замовити публікацію можна на https://aspirantura.com.ua/uk/publikatsiya-vak/.
Статті ВАк-це:
- Чітка структура.
- Дотримання заданого обсягу тексту.
- Наявність ключових слів російською та англійською мовами.
- Актуальність джерел і списку літератури.
- Логічність тексту і достовірна інформація.
- Науковий виклад.
- Наявність рецензії від наукового керівника.
- Грамотність і унікальність.
- Правильність оформлення джерел, посилань і літератури по тексту.
- Дублювання статті англійською мовою.
ВАК стаття – це перш за все чітке дотримання правил і вимог, а звичайна наукова стаття допускається в більш вільному вигляді, без рецензії, анотацій і в більш вільному викладі.
Критерії написання
Щоб стаття пройшла на публікацію і не була повернута на доопрацювання, необхідно дотримуватися основних правил:
- Доведення автором актуальності теми роботи.
- Наукова новизна і унікальність роботи. Тут пропонуються нові рішення проблем, нові методи дослідження або відкриття в заданій сфері.
- Переконлива позиція автора, наявність доказів, аргументації висновків і достовірність досліджень.
- Опис експериментів, позначення досліджуваних граней і наукові відкриття.
- Чіткий опис послідовного проведення роботи.
Якщо в роботі простежується нелогічність, немає зв’язку між розділами, немає ясності думки автора, не повний текст і він не оригінальний, тоді автору відхиляють роботу на публікацію. Стаття повинна закликати читача до міркувань, особливо в заключній частині. Крім цього, тексти не можуть містити граматичних і пунктуаційних помилок.
Кожен журнал може висувати свої обов’язкові вимоги до оформлення, але основа незмінна. Перш ніж готувати статтю до публікації, варто заздалегідь ознайомиться з правилами і вимогами конкретного журналу.